Zlatá rouška - hitparáda na Šlágr TV (moderuje Jan Šauer)

Zlatá rouška je hitparáda, nápad, který vznikl spontánně na jaře, jednoho rána u snídaně u nás doma, kdy se pořád všude mluvilo jen a jen o rouškách. Je to tedy vlastně snaha překlopit něco, co nás nějakým způsobem štve v něco odlehčeného, co udělá radost divákům a obohatí vysílání. Pořad budu moderovat z domova já Honza Šauer.
 
Můžeme si nyní opět všichni hrát a zpívat bohužel akorát tak doma a to je přesně to, o čem Zlatá rouška je - ukázat muzicírování z domova, lidsky, nestrojeně, přirozeně, jak se říká od pasu. Zlatá rouška naváže na jaro (díly pokračují tak, jak pro ně diváci naposledy hlasovali, výsledky od 1. kola se počítají) a bude pokračovat 8. dílem v úterý 27.10. v 10h . Repríza pak bude vždy ve čtvrtek. Do každého kola budou třeba minimálně vždy tři novinky. Tímto bych vás rád poprosil, natočte se doma, jak muzicírujete, zpíváte. Vezměte do rukou váš nástroj a zahrajte, zazpívejte jakoukoliv písničku, nemusí být celá, stačí klidně i část. Čím živější, kreativnější, tím lepší. Živě zpívaný podklad může být. Neposílejte prosíme ale studiové nahrávky a videoklipy (videoklip může být zařazen pouze v případě, že půjde o úplnou novinku, premiéru a bude pojednávat o aktuální situaci kolem koronaviru jak dějem, tak textem písničky). Je možné nově také zařadit třeba básničku na aktuální situaci, slogan či scénku... Jde o to, aby diváci viděli něco, co by jinak vidět nemohli, co by se do vysílání normálně nevešlo. Zlatá rouška je otevřena všem, nejen interpretům TV Šlágr, ale v podstatě jakémukoliv muzikantovi, zpěvákovi a také, jak navrhl Karel Peterka i divákům, kteří by právě mohli poslat třeba na mobil natočené recitace svých básniček, či veršovánek na aktuální dění - nejlepší z nich budou také zařazeny. Když se to shrne, do Zlaté roušky přijímáme všechno živě, kreativně vytvořené, natočené, zahrané, zazpívané (písničky, básničky, slogany, scénky...). Technická kvalita není limitující, nahrávky na mobil nejsou problém, nebo na jakoukoliv kameru.
 
Model, pravidla a postup do finálového výběru:
 
Ve Zlaté roušce soutěží vždy celkem 13 děl. Na základě diváckého sms hlasování hitparádu vždy opouští 3 díla, která obdrží nejméně hlasů a jsou nahrazena minimálně 3 novinkami (tak aby novinky doplnily vždy celkový počet 13 děl.) Každé dílo může soutěžit pouze jednou. Do finále (bude na úplný závěr Zlaté roušky, tedy až se situace kolem koronaviru uklidní), postupuje, za: 
A) dílo, které se umístí 3x kdykoliv během hitparády na 1. místě (nemusí být 3x ihned po sobě). 
B) dílo, které se umístí kdykoliv během hitparády 6x do 3. místa (nemusí být 6x ihned po sobě). 
 
Hlasování:
 
Do Zlaté roušky se hlasuje pomocí sms hlasů na telefonní číslo z ČR - 770 164 164 a z SR - 0948 212 212. 
Hlasy nejsou nijak zvlášť zpoplatněny, stojí jako obyčejné sms, dle operátora. Z každého mobilního telefonu je možné poslat v každém kolem maximálně 3 sms hlasy (pokud jsou poslány 3 sms hlasy ihned při premiéře daného kola, při reprízách téhož kola další hlasy již nebudou započteny). Hlasuje se vždy pro tři čísla děl, tedy jediný správný tvar sms hlasu je: ZR XX YY ZZ (například: ZR 1 9 13). Pro jediné dílo nelze hlasovat. Výsledky daného kola (pořadí) = čísla pro hlasování do kola následujícího (tedy čísla soutěžních děl nezůstávají stejná). Hlasovat je možné vždy od úterní premiéry do čtvrteční půlnoci téhož týdne.
 
Nenechejte na své nástroje sednout prach, uspat vaše hlasivky a přispějte prosíme svým muzicírováním do Zlaté roušky. Pojďte soutěžit, udělat divákům radost :)
 
Svá díla posílejte na oficiální e-mail Zlaté roušky: zlatarouska@slagrtv.cz 
Pokud se video do e-mailu nevejde, využijte pro poslání úschovnu, třeba: https://www.uschovna.cz/ Děkujeme moooc :)
 
Buďte zdraví a držte se.
 
Honza Šauer a další, kteří se podílejí na realizaci

Zlatá rouška má premiéru na TV Šlágr vždy v úterý dopoledne kolem 10:30.

Zlatá rouška je hitparáda, nápad, který vznikl spontánně na jaře, jednoho rána u snídaně, kdy se pořád všude mluvilo jen a jen o rouškách. Je to tedy vlastně snaha překlopit něco, co nás nějakým způsobem omezuje v něco odlehčeného, co udělá radost divákům a obohatí vysílání. 

Můžeme si nyní opět všichni hrát a zpívat bohužel akorát tak doma a to je přesně to, o čem Zlatá rouška je - ukázat muzicírování z domova, lidsky, nestrojeně, přirozeně, jak se říká od pasu. Zlatá rouška naváže na jaro (díly pokračují tak, jak pro ně diváci naposledy hlasovali, výsledky od 1. kola se počítají) a bude pokračovat 8. dílem. Premiéra bude vždy v úterý dopoledne kolem 10 hodiny a repríza ve čtvrtek odpoledne. Do každého kola budou třeba standardně vždy tři novinky. Tímto bych proto rád poprosil všechny muzikanty, zpěváky - natočte se doma, jak muzicírujete, zpíváte. Vezměte do rukou váš nástroj a zahrajte, zazpívejte jakoukoliv písničku, nemusí být celá, stačí klidně i část. Čím živější, kreativnější, tím lepší. Živě zpívaný podklad může být. Neposílejte prosíme ale studiové nahrávky a videoklipy (videoklip může být zařazen pouze v případě, že půjde o úplnou novinku, premiéru a bude pojednávat o aktuální situaci kolem koronaviru jak dějem, tak textem písničky). Je možné nově také zařadit třeba básničku na aktuální situaci, slogan či scénku... Jde o to, aby diváci viděli něco, co by jinak vidět nemohli, co by se do vysílání normálně nevešlo. Zlatá rouška je otevřena všem, nejen interpretům TV Šlágr, ale v podstatě jakémukoliv muzikantovi, zpěvákovi a také, jak navrhl Karel Peterka i divákům, kteří by právě mohli poslat třeba na mobil natočené recitace svých básniček, či veršovánek na aktuální dění - nejlepší z nich budou také zařazeny (posílejte pouze ve video formě, psaná forma nestačí). Když se to shrne, do Zlaté roušky přijímáme všechno živě, kreativně vytvořené, natočené, zahrané, zazpívané, zarecitované (písničky, básničky, slogany, scénky...). Technická kvalita není limitující, nahrávky na mobil nejsou problém, nebo na jakoukoliv kameru.

Model, pravidla a postup do finálového výběru:

Ve Zlaté roušce soutěží vždy celkem 13 videí . Na základě diváckého sms hlasování hitparádu vždy opouští 3 videa, která obdrží nejméně hlasů a jsou nahrazena minimálně 3 novinkami (tak aby novinky doplnily vždy celkový počet 13.) Do finále (bude na úplný závěr Zlaté roušky, tedy až se situace kolem koronaviru uklidní), postupuje, za: 

A) video, které se umístí  kdykoliv během hitparády 3x na 1. místě (nemusí být 3x ihned po sobě). 

B) video, které se umístí kdykoliv během hitparády 6x do 3. místa (nemusí být 6x ihned po sobě). 

Do finálového výběru už postoupili: Petr Šiška - Hej sokoli (splnil podmínku 3x na 1. místě), Duo Jamaha - Karanténa (splnili podmínku 3x na 1. místě).

Hlasování:

Do Zlaté roušky se hlasuje pomocí sms hlasů na telefonní číslo z ČR - 770 164 164 a ze SR - 0948 212 212. Hlasy nejsou nijak zvlášť zpoplatněny, stojí jako obyčejné sms, dle operátora. Z každého mobilního telefonu je možné poslat v každém kolem maximálně 3 sms hlasy (pokud jsou poslány 3 sms hlasy ihned při premiéře daného kola, při reprízách téhož kola další hlasy již nebudou započteny). Hlasuje se vždy pro tři čísla videí, tedy jediný správný tvar sms hlasu je: ZR XX YY ZZ (například: ZR 1 9 13) - vyberte si vždy tři Vaše oblíbená videa.  Pro jediné video nelze hlasovat. Výsledky daného kola (pořadí) = čísla pro hlasování do kola následujícího (tedy čísla soutěžních děl nezůstávají stejná). Hlasovat je možné vždy od úterní premiéry do čtvrteční půlnoci téhož týdne.

Nenechejte na své nástroje sednout prach, uspat vaše hlasivky a přispějte prosíme svým muzicírováním do Zlaté roušky. Pojďte soutěžit, udělat divákům radost :)

Svá videa posílejte na oficiální e-mail Zlaté roušky: zlatarouska@slagrtv.cz 

Pokud se video do e-mailu nevejde, využijte pro poslání úschovnu, třeba: https://www.uschovna.cz/ Děkujeme moooc :) Buďte zdraví a držte se.

Honza Šauer a další, kteří se podílejí na realizaci Zlaté roušky