Vlastní tvorba a TV klipy

Za dobu naší hudební činnosti, jsme složili a nahráli více jak 45 písniček různých žánrů. Jsou mezi nimi country skladby, taneční hudba, ,,lidovky", balady, rock ale třeba speciality jako svatební písnička, nebo vánoční. Zde si můžete poslechnout některé z nich a přečíst si třeba i nějakou tu zajímavost. Posuvníkem najdětu tu, kterou chcete slyšet. Spoustu z těchto písniček jsme vydali na CD, které si můžete objednat zde.

 

Báječné léto

Je country ,,poslechovka" o přírodních a historických krásách města Oslavany a jeho blízkého okolí. Jak už napovídá název, hlavním motivem písničky je řeka Oslava, která tímto malebným údolím obloukem protéká a svým proudem se vryla do břehů. Rovněž tak historie tohoto města je do břehů vyrytá a to hodně hluboko díky těžbě černého uhlí (první místo na Moravě). Snad největším historickým skvostem tohoto města je zámek - v minulosti klášter, jeho vysoká věž ční vysoko nad řekou, jak se ostatně zpívá v této písni. Zámek je dnes prakticky celý opravený, včetně parku, a je tak centrem kulturního dění a odpočinku. Ač jsou Oslavany jen menším městem, o to krásněji zde a v jeho okolí je. Druhá sloka písničky je pak věnovaná údolí pod sousední obcí Čučice, jako protest proti plánované výstavbě přehrady (vodní dílo Čučice) a jeho zatopení. Tohle údolí patří bezesporu k nejkrásnějším v naší zemi a je proto od nepaměti oblíbeno mezi trampy, osadníky, vandráky a milovníky přírody. O tomhle všem pojednává tahle naše písnička. Tak pěkný poslech i podívanou. :)

Rocková balada, kterou jsme ustrojili do šatů, které spolu zdánlivě neladí. Opak je ale pravdou. Došlo k souhře zvuků smyčců se zvuky elektrických kytar. Když se dobře zaposloucháte, uslyšíte v mezihře dokonce i bras. Tohle spojení působí monstrózně a velkolepě. Jak se dílo podařilo, si poslechněte.

Jedna z našich prvních vlastních skladeb-nahrávek. Melodie a text refrénu byl složen před více než deseti lety. Teprve v roce 2013 jsme ji dotextovali, nahráli a byla vydaná na CD ,,Jediná lásko". V roce 2014 jsme její aranžmá upravili - vylepšili a pro velkou oblíbenost se stala součástí našeho nejnovějšího CD ,,Léto je tady", které si můžete objednat zde. Nejednou jsme tuhle svatební písničku hráli jako sólo novomanželům.

Tuhle skladbu jsme složili z lásky k rodné Moravě. Je to taková, jak se říká srdeční záležitost. Pro dokreslení textu písně, se v prezentaci střídají fotografie z kouzelných míst, nejčastěji jižní Moravy. Pálava, Můšovská jezera, Mikulov, Novomlýnské nádrže, vinohrady... Máte tak možnost shlédnout krásy tohoto kraje. K písničce bychom rádi v létě natočili videoklip. Můžete se těšit. :)

Příběh této písničky je opravdu zajímavý. Malá Lucinka Šauerová (sestra Jana Šauera) ráda zpívá a chodí poslouchat do studia, když nahráváme. Někdy v listopadu 2014 projevila zájem nahrát její první písničku. Čas Vánoc se blížil a tak se myšlenka ubírala směrem složit pro ni napoprvé jednoduchou, pomalou písničku s veselým a dětským textem o vánocích. Nápady na sebe nenechaly dlouho čekat a snad během necelého týdne byla složena melodie i text tohoto duetu. Lucinka se rychle obojí naučila a poctivě trénovala. Mezitím jsme nahráli podklad a udělali písničce aranžmá. Následovalo nahrávání zpěvů, které Lucince napoprvé až nepochopitelně dobře šlo. Musíme přiznat, že jsme měli trošku obavy z toho, jak tento projekt dopadne. Byla to sázka do loterie. No uznejte. Postavte šesti leté dítě před mikrofon a řekněte mu, teď zpívej. S tím má problémy i většina dospělých. Na Lucince ale bylo vidět, jak chce mít svoji první písničku a tak se opravdu snažila. To už byl ale začátek prosince a my jsme si říkali, že by bylo pěkné nahrát k této písničce i videoklip. Na TV Senzi a Muzika Barrandov, kde vystupujeme už bylo na nahrávání pozdě, protože materiál už by se nestačil do Vánoc zpracovat. Museli jsme to tedy vzít do rukou sami a podařilo se nám amatérsky nahrát, podle hodnocení fanoušků pěkný videoklip. Podívat se na něj můžete zde: https://www.youtube.com/watch?v=kNZu2LQ25x0
 
V roce 2015 jsme plánovali vydat vánoční CD, na kterém by byly naše autorské písničky. Povedlo se nám to a nosič dostal název právě podle duetu ,,Kouzla Vánoc", který je jeho ozdobou. Ještě před jeho vydáním však Lucinka přezpívala svůj part - prý aby bylo slyšet jak se za ten rok zlepšila. :) Zásluhou Otto Weitera jeho manželky Andrei Fischer a samozřejmě také mistra obrazu Jana ze společnosti JBS Production se podařilo nahrát nový videoklip pro TV Senzi a Muzika Barrandov. Přejeme pěknou podívanou :)  Napsal Jan Šauer

 

Tahle skladba patří k našim nejnovějším. Dosud nebyla vydaná na žádné desce. Bude součástí nového CD, které bychom rádi vydali v první polovině roku 2015. Jde o veselou taneční skladbu s textem o stárnutí. Spojení veselá a stárnutí zní sice zvláštně, ale je to tak. :) Byla vymyšlena jako narozeninová písnička pro muže.

Písnička se zatím nejkratším názvem z naší sbírky. Je to veselá melodie, doplněna ,,sranda-textem“ o výhře milionu korun na stírací los. Občas se nás lidé ptají, zda jsme ten ,,milión" skutečně vyhráli. Ne, zatím bohužel ne. Je to všechno výplod fantazie a tak trošku hraní si s textem. :D Klip je natočen ve spolupráci s TV Senzi v Zámecké restauraci Oslavany. Tuhle písničku najdete na CD ,,Léto je tady", které je k objednání zde.

Veselá Morava

Veselá Morava je zatím naše jediná autorská polka. Složena byla z části již zhruba kolem roku 2004. Teprve v minulých letech jsme ji dotextovali, nahráli a vydali na CD. Byla vymyšlená, jako moravská hymna a jestli je skutečně veselá, posuďte sami. Těší se velké oblibě a v hitparádách se umísťuje na krásných místech – dělá nám velkou radost. Videoklip byl natočen ve spolupráci s TV Senzi u rodinného sklípku Pešů v dědině Přítluky. Písnička je součástí CD ,,Léto je tady", které si můžete zakoupit zde.

Tak nám štěstí přej

Tahle taneční písnička patří k našim novějším. Dá se chápat i  jako svatební, protože se v ní zpívá v refrénu také o ,,bílých šatech“. Videoklip byl natočen ve spolupráci s TV Senzi na zámeckém nádvoří v Oslavanech. Skladba je součástí CD ,,Léto je tady“, které je k objednání zde.

Až půjdeš spát

Jedná se o tango se zamilovaným a zasněným textem. Tahle písnička na své vydání čekala také poměrně dlouho a dočkala se ho na CD ,,Léto je tady“, které si můžete u nás objednat zde. Videoklip byl opět natočen ve spolupráci s TV JOJ – kanál Senzi v prostředí zámku Oslavany.

Ještě z dálky zamávám

Jak již napovídá název, písnička je plná loučení. Text má námořnický motiv a je právě o loučení se námořníka se svou dívkou, která na něho celý rok bude čekat, než se znovu vrátí z daleké plavby. Loučení tedy doprovází dívčí slzy, ale námořník jí slibuje, a ještě z dálky jí mává a volá, že se vrátí. Je to jedna z našich novějších skladeb, kterou najdete na CD ,,Léto je tady" - k objednání zde.

Osado má

Další z našich dříve složených písniček, tentokrát ve stylu country. Melodie a text refrénu ,,ležel v šuplíku" dlouho let, až do roku 2013, kdy jsme písničce dotextovali sloky, nahráli ji a následně byla vydaná na CD ,,Písničku s námi zpívej". Posluchači brněnského rádia Čas ji znají z hitparády TOP 10, kde se několik měsíců umisťovala na krásných pozicích. O čem se v téhle písničce zpívá, vypovídá její název.

Léto je tady

Titulní skladba našeho stejnojmenného CD, které jsme vydali v roce 2014 pro TV JOJ - kanál Senzi. Písnička s létem provoněným a prozářeným textem v ohnivém stylu se řadí k našim novějším.

Loukou uháním

I když nejsme typická country skupina, máme country hudbu rádi a tak čas od času složíme písničku v tomto stylu. Text této skladby je o nerozlučném přátelství člověka a koně. Není nic hezčího, než uhánět loukou, slyšet zvonit podkovy a mít vítr v zádech...