Aktuality

Tahle sekce je věnovaná aktualitám. Pravidelně sem přidáváme články o aktuálním dění. Dočtete se třeba o nových CD, písničkách a zjistíte jak se naší muzice daří v hitparádách. Aktuality jsou řazeny od nejnovějších po nejstarší.

Naše autorská písnička Rosemarie zazněla díky velkému množství hlasů našich příznivců ve finále soutěže autorských písniček Zlatý Šlágr 2022, které se konalo dne 15.11.2022 na Slovensku v Piešťanech, v Domě umění. Srdečně děkujeme všem za podporu :)

Květen 2022 - Naše písnička Rosemarie je na prahu finále Zlatého Šlágru

Naše autorská písnička Rosemarie (ZS 73) stojí na prahu finále velké autorské soutěže písniček Zlatý Šlágr 2022. Každý hlas může rozhodnout. Hlasování je velice jednoduché. Do sms stačí napsat: ZS 73 a odeslat z ČR na tel: 900 06 03, nebo z SK na tel: 7036. Takových sms hlasů je možné písničce Rosemarie poslat až 10 z každého mobilu. Děkujeme za každý. Cena sms hlasu je 3 Kč (10 centů). Hlasovat je možné do 26.5.2022
Dokončili jsme naši novou písničku s alpským nádechem, která dostala název dívčího jména Rosemarie (Rózemárí). S touhle písničkou se budeme ucházet u přízeň fanoušků a diváků v soutěži nových autorských skladeb Zlatý Šlágr 2022. Přejeme hezký poslech. 

16.11.2021 - 3. místo v hitparádě Zlatá rouška 

Díííky hlasům fanklubu a diváků Šlágr Muziky jsme se celkově umístili na úžasném 3. místě v hitparádě Zlaté roušce, ve které téměř rok z domova soutěžila spousta muzikantů a zpěváků a získali jsme tak originální cenu - bronzovou zlatou roušku. Máme z toho obrovskouuuuuuu radost :) Cena bude mít své čestné místo, hned vedle ceny za 3. místo ve Zlatém Šlágru z roku 2019 (za duet Hlasy přátelství).

26.9.2021 - Nový videoklip k naší písničce Jen mě sváděj je na světě

Nový videoklip k naší písničce ,,Jen mě sváděj" ZS 18, která česká na finálový večer je na světě. Dnes 26.9. dopoledne byl odvysílán na Šlágr Muzice. Videoklipy všem finálovým písničkám vytvořila Šlágr Muzika. Děkujeme :)

13.6.2021 - Postup do semifinále v soutěži Zlatý šlágr 2021

Hurááá, hurááá, naše autorská písnička Jen mě sváděj ZS 18 je v semifinále velké autorské soutěže Zlatý Šlágr 2021. O tom, které písničky budou ve finále nyní rozhodne porota. Děkujeme každému, kdo nám zasílal sms hlasy. Jsme jen krůček od finále - držet nám prosíme palce. Děkujeme :) Jan a Antonín Šauerovi - NAŽIVO

23.5.2021 - NAŽIVO postupuje do NEJ 5 v soutěži Ceny Vrátě Měchury

V poslední době se na nás dobré zprávy jen valí. Tou další je postup do NEJ 5 v Cenách Vrátě Měchury. Díky obrovské podpoře našeho fanklubu a diváků jsme přešli i další vyřazování. Následující hlasování už určí, kdo získá ceny za 3. 2. a 1. místo. Naše číslo pro hlasování je 05. Sms hlasovací tvar je: ZS 05, XX, YY. Místo XX, YY je nutné doplnit ještě čísla dvou interpretů z následujících (to je podmínka): 01 Black Band, 02 Aramis, 06 Progres, 07 Rytmus. V ČR se hlasy posílají na tel: 900 06 03. Na Slovensku na tel: 7036. Počet sms hlasů není omezen. Děkujeme za každý :)

9.5.2021 - NAŽIVO - Jen mě sváděj - postup do 4. kola soutěže Zlatý Šlágr 2021

A znovu máme velkou radoooost. Písnička naší tvorby Jen mě sváděj ZS 18 postupuje i tentokrát a to už do 4. kola velké autorské soutěže Zlatý Šlágr 2021, ve které bylo na začátku 91 písniček. Nyní už je diváckým hlasováním určen počet 50. Následující sms hlasování už rozhodne o tom, které písničky budou ve finále.

18.4.2021 - NAŽIVO postupuje do NEJ 7 v soutěži Ceny Vrátě Měchury

Máme další skvělou zprávu, postoupili jsme v soutěži Ceny Vrátě Měchury do NEJ 7. Z původní 10 byli na základě diváckého hlasování vyřazeni 3 interpreti s nejmenším počtem hlasů. Nyní začíná další kolo, ve kterém budou vyřazeni 2 interpreti. Naše číslo pro hlasování je 05. Děkujeme moc :)

11.4.2021 - NAŽIVO - Jen mě sváděj - postup do 3. kola soutěže Zlatý Šlágr 2021

Huráááá, díky velké podpoře příznivců a diváků postoupila naše autorská písnička Jen mě sváděj ZS 18 do 3. kola velké autorské soutěže Zlatý Šlágr 2021. Moooc děkujeme a budeme rádi za přízeň i v dalším kole.

10.3.2020 - NAŽIVO je nominováno na Cenu Vrátě Měchury v kategorii POP na TV Šlágr

Dostalo se nám velké cti, jsme nominovaní v prestižní soutěži, které nese jméno velkého, dobrého člověka, kamaráda Vrátě Měchury. Nominaci máme v kategorii POP, ve které je celkem 10 interpretů TV Šlágr. Začíná sms hlasování, ze kterého diváci a příznivci postupně určí vítěze. Naše číslo pro hlasování je 05. Děkujeme za podporu.

Leden až Duben 2021 - V lockdownu nespíme, muziku nevěšíme na hřebíček

V čase ve kterém není možné vystupovat na akcích, jezdit, hrát a zpívat, nezahálíme, ale tvoříme další nové vlastní písničky a vymýšlíme různé projekty. Pevně věříme, že se dočkáme dne, kdy se kulturní svět zase rozběhne. Mezi tím si pomalu ale jistě přIpravujeme písničky na nové CD. Proč pomalu? Protože se muzikou bavíme, nechceme ji rozHodně dělat na kvantitu... Každou novou písničku si chceme promyslet, vyladit melodii i text do posledního puntíku. Stejně tak v aranžmá si dáváme záležet, prakticky nepoužíváme žádné automatické smyčky, co nejvíce zvuků nahráváme rukama, živě, tak aby bylo každé výsledné dílo co nejpestřejší a posluchačsky zajímavé. Vždyť o to jde, aby písničky v lidech zůstávaly, něco dávaly, říkaly... 

30.12.2020 - Karel Peterka má 70

Dnes 30.12.2020 se dožívá Karel Peterka významného životního jubilea 70 let. Přemýšleli jsme, jaký dárek dát celoživotnímu muzikantovi, skladateli, textaři. No, přeci hudební. Karel Peterka dlouhé roky pro všechny tvoří a tak jsme si říkali, že by mu mohlo udělat radost, kdyby také on sám dostal písničku. Dali jsme tedy s tátou hlavy dohromady a společně jsme vytvořili tuhle narozeninovou písničku/videoklip s názvem „Zas píšeš sedmičku“. Do poslední chvíle jsme věřili, že se situace s Koronavirem zlepší a Karel Peterka bude mít velkou narozeninovou oslavu, kde se setkají všichni jeho kamarádi, příznivci, interpreti TV Šlágr a tuhle písničku mu jako dárek zazpíváme - přesně o tom pojednává její text: „Popřát ti Karlíčku jdou kamarádi“. Měli jsme v plánu rozdat na oslavě v hledišti desítky listů s natištěným textem, aby mohli zpívat úplně všichni a hala zahřměla pořádným narozeninovým chórem. Ano přátelé, takto by to bylo, tak jsme to plánovali... Bohužel to ale situace neumožnila a tak jsme, jak se říká „za pět dvanáct“ přistoupili k variantě videoklipu. Ten jsme natáčeli den před Štědrým dnem (čekali jsme na hezčí počasí) a poslední detaily dotáčeli ještě dopoledne o Štědrém dni, aby se všechno stihlo doladit a videoklip byl jako dárek připraven právě na dnešní den. Tak Karle, všechno nejlepší! Jan a Antonín Šauerovi - NAŽIVO 
Přejeme všem pohodové Vánoce, splněná přání, úsměv ve tvářích a srdce naplněné štěstím. Pro svátáční atmosféru připojujeme nový vánoční videoklip k naší písničce ,,Už žádný spěch", který jsme narychlo natočili, když v půlce prosince na necelé dva dny napadl sníh. Krásný poslech i podívánou :)
 Jan a Antonín Šauerovi 

Přejeme všem pohodové Vánoce, splněná přání, úsměv ve tvářích a srdce naplněné štěstím. V roce 2021 zdraví na každém kroku a rychlý návrat k normálnímu žití. Pro sváteční atmosféru připojujeme nový vánoční videoklip k naší písničce ,,Už žádný spěch", který jsme narychlo natočili v půlce prosince, kdy na necelé dva dny napadl sníh. Krásný poslech i podívanou :) Jan a Antonín Šauerovi

Snad hlavně popřát všem hodně zdraví a štěstí na každém kroku a pevně věřit, že se zase společně uvidíme na koncertech, v sálech, na oslavách, a že zase bude veselo :) Držte se a dělejte si radost naší muzikou kdykoliv - na youtube kanálu máme více než 100 videí, tak mrkněte: www.youtube.com/user/SauerJan/videos 
Jsme s vámi stále v kontaktu na našem oficiálním facebooku: 
nebo na facebookové skupině NAŽIVO: 
 
Srdečně zdraví Jan a Antonín Šauerovi - NAŽIVO
V době ,,rouškové" nás jednoho rána napadlo vytvořit hitparádu písniček od interpretů zpívaných živě z domova. Dostala název jak jinak než ,,Zlatá rouška". Na TV Šlágr už bylo odvysíláno několik soutěžních kol. Uvidíme, kdo se dostane až do finále, a kdo nakonec zvítězí.
Mezi svátky odstartoval na TV Šlágr další ročník největší soutěže autorských písniček v Česko-slovensku, Zlatý Šlágr 2020". I letos se této soutěže účastníme a soutěžíme s vlastní písničkou, kterou jsme si sami složili, otextovali i nahráli. Jmenuje se ,,Zazvoním ti rolničkou". Podle názvu by se mohlo zdát, že jde o ryze zimní-vánoční písničku ale není tomu tak, písnička je to celoroční :) Zatímco loni jsme soutěžili s pomalou rozvážnou písničkou, Česko-slovenským duetem ,,Hlasy přátelství", letos je to pravý opak. Jde o veselou, rytmickou písničku s harmonikou. Pokud se Vám zalíbí, budeme rádi, když ji podpoříte prostřednictvím sms. Z každého tel. čísla je možné poslat až deset sms hlasů. Do sms stačí napsat v tomto případě: ZS 104 a odeslat v ČR na tel. 9060613, nebo ze SR na tel. 7017. Cena sms hlasu je 13 Kč (0,50 €). Srdečně děkujeme za každý hlas. Jan a Antonín Šauerovi 

S radostí oznamujeme, že jsme dokončili naši více než půl roční práci na videoklipech. Od půlky měsíce května jsme jezdili po pěkným místech, točili, stříhali, tvořili, kompletovali no a nyní je hotovo, ač se to na začátku zdálo jako velké sousto. Léto jsme si v tom pracovním nasazení a v tom neustálém přemýšlení, kde, co, jak, ani moc neužili. Tak nějak kolem nás strašně rychle proběhlo a najednou je za dveřmi listopad. Poslední klip jsme natočili v půlce října, kdy ještě bylo všechno barevné. Snažili jsme se a dali do naší práce jako vždy všechno, v závislosti na zkušenostech, dovednostech, citu a samozřejmě také technice, kterou máme. Všechny videoklipy budou součásti nového CD/DVD kompletu Hlasy přátelství. Můžete se na ně těšit na TV Šlágr, kde bychom rádi navázali na díky našim příznivcům a divákům velký úspěch našeho duetu ,,Hlasy přátelství" (duet se slovenským zpěvákem Milanem Hrčkou) v soutěži Zlatý Šlágr, kde jsme získali 3. místo v kategorii hlasování diváků. To byl pro nás opravdu velký zážitek, úžasný pocit a ukázalo se, že se naše písničky líbí, že má smysl je dál skládat, nahrávat... Zkrátka byl to ten hlavní hnací motor a my ještě a znovu z celého srdce děkujeme! 

Léto je v plném proudu, všechno kvete, sluníčko svítí... To jsou ideální scenérie pro natáčení. Nezahálíme, ve volných chvílích jezdíme na pěkná místa a točíme obraz především k našim vlastním písničkám, u kterých doposud chyběl. V domácím studiu pak materiál stříháme a vznikají nové videoklipy.  Myslíme, že se můžete těšit :)

Obrovský počet sms hlasů našich příznivců a diváků poslal česko-slovenský duet ,,Hlasy přátelství" na ůžasné 3. místo v největší autorské soutěži v celém Československu - Zlatý Šlágr 2019. Děkujeme všem za podporu, děkujeme za hlasy! Máme z toho nesmírnou radost. Hudba / text: Antonín a Jan Šauerovi. Zpívá Jan Šauer a slovenský zpěvák Milan Hrčka.
Dnes měl duet ,,Hlasy přátelství" premiéru v soutěži Zlatý Šlágr 2019 se startovním číslem ZS 25. My jsme do něj vložili to nejlepší z našich skladatelských, textařských, muzikantských a pěveckých srdcí a nyní už bude záležet jen na Vás, našich příznivcích a dalších divácích, jak se Vám písnička zalíbili a kolik sms hlasů jí pošlete. To postupně rozhodne o tom, zda se dostaneme až do bratislavského kulturního paláce Istropolis, kam ve třech kolech postoupí 30 písniček. Zjišťovali jsme podrobnosti a máme potvrzeno, že v prvním kole, které bude probíhat zhruba do 11.3.2019 je možné z jednoho telefonu (z jednoho telefonního čísla) poslat až 5 hlasů. Komu se tedy duet ,,Hlasy přátelství" líbí a rád by ho podpořil, napíše do sms kód: ZS 25 a odešle v ČR na číslo 906 06 13, nebo na Slovensku na číslo 7017. Takto je to možné udělat v prvním kole maximálně pětkrát. Kolem 13.3.2019 bude vyřazeno ze soutěže 40 písniček s nejméně hlasy. Následně začne další kolo, kde budeme opět potřebovat Vaši podporu. Srdečně děkujeme!
Koncem února jsme se já Jan Šauer a slovenský zpěvák Milan Hrčka zúčastnili natáčení velké soutěže autorských písniček Zlatý Šlágr 2019, kde jsme představili česko-slovenský duet ,,Hlasy přátelství". Přítomní diváci v sále nás odměnili aplausem, který jsme nečekali, což nás velmi potěšilo. Nyní už tedy jen počkat, až se soutěž objeví na TV obrazovce. Děkujeme za následnou podporu! 

A už všichni jedeme v novém vlaku číslo 2019. Kdo plánuje v tomto roce oslavu, svatbu, ples, zábavu, koncert, či jinou veselou akci a přemýšlí o hudbě, jako každý rok říkáme a doporučujeme, že je dobré si skupinu zajistit s časovým předstihem. Říkáme to říkáme ale stejně si hodně lidí myslí, že zavolat kapele měsíc, nebo i čtrnáct dní před akcí stačí. Ne přátelé, to nestačí. Velice často máme takové ,,last minute" dotazy. Drtivě ale končí smutným volajícím, kterému nezbývá než popřát, aby ještě vůbec nějakou skupinu našel a akce se vydařila. Pokud tedy víte termín Vaší akce a chtěli byste na ní mít nějakou konkrétní skupinu, doporučujeme si ji rezervovat co nejdříve. Někdy i půl roku předem je málo. Prostě zde platí lidové přísloví, kdo dřív přijde... Pokud přemýšlíte o naší skupině NAŽIVO, neváhejte nám zavolat nebo napsat. Můžete si udělat také nezávaznou kalkulaci. Hrajeme o víkendech, ve všední dny i ve svátky. Jezdíme po celé ČR. Těšíme se na setkání :)

Rok neskutečně rychle utekl, a už jsou tady zase svátky. Přátelé byl to hudební kolotoč ale stálo to za to. Přejeme všem našim příznivcům a návštěvníkům těchto stránek kouzelné prožití vánočních svátků a pohodový vstup do nového roku 2019. Děkujeme za přízeň a podporu v soutěžích a hitparádách. Nezapomeňte, že k té správné sváteční náladě patří i tématicky laděná muzika. Mezi naší tvorbou takové písničky máme. Třeba: Už žádný spěch, Kouzla Vánoc, Vánoce jsou ve dveřích

V poslední době jsme hodně času věnovali našemu Československému duetu Hlasy přátelství, který bychom rádi zveřejnili do konce roku 2018 (v roce stého výročí založení Československa). Dá se říct, že první demoverze je hotová a nyní budeme ještě vylepšovat a ,,pilovat" aranžmá, abychom se dostali co nejblíž k původní myšlence, a aby si každý posluchač mohl výsledné dílo co nejvíc užít. Hlasy přátelství - zpívá Jan Šauer, Milan Hrčka (hudba/text/nahrávka: Antonín a Jan Šauerovi - kapela NAŽIVO)

Pilně pracujeme na nové písničce, československém duetu, který ponese nejspíš název Hlasy přátelství. Tento nový duet bychom rádi zveřejnili do konce roku 2018, k příležitosti sto letého výročí vzniku Československa. Melodie je hotová a nyní už probíhají poslední korekce textu a začíná vznikat studiová nahrávka. Svůj pěvecký part v tomto duetu bude mít se mnou (Janem Šauerem) slovenský zpěvák s jedinečným hlasem Milan Hrčka, kterého tohle dílo velmi nadchlo. Vzhledem k tomu, že zpěvák Milan Hrčka bydlí ve slovenském Kežmaroku a dělí nás tak od sebe spousta kilometrů, pracujeme na dálku, každý ve svém studiu a materiál si posíláme prostřednictvím internetu. Je to trošku komplikovanější a zdlouhavější, než standardní nahrávání ale věříme, že to zvládneme :)
Hlasy přátelství - Jan Šauer, Milan Hrčka (hudba/text: Antonín a Jan Šauerovi)
V letošním roce uplyne sto let od vzniku Československa. Dostali jsme nápad k této příležitosti složit písničku, duet, ve kterém by zazněl český i slovenský jazyk. Snad nás políbí múzy a podaří se nám takové dílo vytvořit ...
Letošní léto bylo pracovně velmi vydařené a doslova nabyté hudebními akcemi všeho druhu. Akcí bylo zase víc, než v létě minulém, což je opět pozitivní posun vpřed. Projezdili jsme velkou část republiky a ocitli se na místech, kam bychom se bez muziky, třeba vůbec nikdy nepodívali. Odehráli jsme spoustu veřejných akcí, jako jsou výročí měst, zábavy, slavnosti, založení různých organizací, atd. Dále jsme se s vámi potkávali na množství soukromých akcí: svatby, narozeniny, zlaté svatby, no prostě oslavy všeho druhu. Často jsme hráli i několik akcí po sobě, což je opravdu záběr. Muzikanti, kteří hrají a zpívají živě, to mohou potvrdit. Mnohokrát jsme se vraceli domů už za světla z velké dálky. Vždy jsme ale usínali s tím nejhezčím pocitem, odměněni za náš hudební výkon potleskem a děkováním. To je ten hnací motor. Jsme rádi, že máme za léta našeho působení stálé zákazníky, kteří si nás zvou pravidelně a vidí v nás jakousi záruku kvality a jistotu zábavy. Je to nejspíš tím, že žádnou akci nejdeme jen tak odstát, ale vždy se do toho snažíme ,,opřít" a dostat ze sebe maximum. Jistě k tomu přispívá i to, že všechny písničky, hrajeme a zpíváme živě ve vlastním aranžmá, bez midi podkladů a jiných náhražek hudby. Těšíme se na další setkání, na další vydařené akce. Děkujeme všem za pozvání! Jak nás lidé hodnotí si můžete přečíst na vlastní oči na našem firemním profilu na Seznam.cz ZDE.
Po necelých sedmi létech jsme se rozhodli vyměnit naše stávající reproboxy za nové. I když jsme se zvukem byli spokojeni, byl tento krok nutný vzhledem k tomu, že ve větších sálech naše původní reproboxy zkrátka už nestíhaly. Vždy je dobré zachovat rezervu ve výkonu, aby nedocházelo ke zkreslení zvuku. Po týdnech pročítání recenzí a několika poslechových testech jsme se rozhodli pro aktivní reproboxy od firmy Electro Voice, které nás doslova ohromily svým suverénním a ,,hedvábným" přednesem. Polepšili jsme si také hmotností, což je výhoda při přemísťování a přepravě. S novými reproboxy jsme už odehráli několik akcí a jsme z nich nadšeni. Rovněž tak pravidelní návštěvníci našich akcích poznali rozdíl. Děkujeme firmě Electro Voice za kvalitní produkt. Je to pro nás další krok vpřed.
V dubnu 2018 přišla 9 léta Lucinka Šauerová (sestra kapelníka NAŽIVO) s prosbou, že by si chtěla zazpívat a natočit videoklip k písničce o jaru. Dali jsme tedy hlavy dohromady a složili písničku s názvem ,,Modrá, žlutá, červená". Za necelých 14 dní byla nahrávka na světě a zbývalo natočit klip. Počasí přálo, všechno bylo rozkvetlé a v plném rozpuku. Natáčení tedy byla radost. Lucinka se na svůj věk k celému dílu postavila, jakoby klipy točila každý den, což nás mile překvapilo. Jak se celé dílo podařilo se podívejte sami.

28.4.2018 - Senziparáda - 5. místo s písničkou Vyrytá do břehů

Mohutné hlasování našich příznivců zajistilo písničce ,,Vyrytá do břehů" krásné 5. místo v hitparádě TV Senzi. Děkujeme všem za podporu!

Jak už jsme v předchozím příspěvku psali, za rok 2017 se nám podařilo na akcích, kde jsme hráli natočit množství videí. Budeme se snažit je postupně stříhat a přidávat. Nově si můžete pustit písničky následující písničky v našem živém podání: Děti ráje, My máme rádi víno, Dám ti prstýnek, ty dáš mi svůj (vlastní svatební), Báječná ženská.

Rok 2017 je už minulostí a nezbývá, než hodnotit jaký po hudební stránce byl, co všechno se podařilo realizovat, kolik nových písniček/klipů jsme přivedli na svět, kolika lidem jsme na akcích udělali radost, atd. Zkráceně bychom řekli, že to byl super rok ale pojďme si to trošku rozebrat. V lednu a v únoru jsme měli plné práce příprav a nahrávání CD Bránou snů, které jsme pak k potěšení našich příznivců vydali začátkem března. V lednu jsme složili písničku ,,Mámu svou mám rád", jež je součástí tohoto CD. V dubnu jsme společně s grafikem dolaďovali originální animaci k naší pohádkové písničce ,,Láska neprohrává". V květnu jsme tohle dílo zveřejnili a za nedlouho se objevilo také na obrazovce hudebního kanálu TV Senzi, kde jej diváci hojně podporovali svým hlasováním. V létě už tradičně bývá nejvíce akcí, ať už soukromých či veřejných a tak jsme jezdili naší republikou křížem krážem a bavili ty, kteří si nás pozvali. Ocitli jsme se na různých místech a hráli v různých prostorách od zahrad rodinných domů, přes restaurace, hotely, sály, vinné sklepy, nemocnice, domovy seniorů, náměstí až po zámecké komnaty. Potkali jsme stovky nových lidí a viděli se znovu s těmi, které už známe z dřívějších akcí. Za naše výkony nám spokojení oslavenci a hosté napsali spoustu kladných referencí a doporučení, což nás velice hřeje. Také výslužek ať už sladkých či slaných bylo hodně :) Vraceli jsme se domů z menších i větších dálek za tmy i za svítání. Za pár hodin znovu vstávali a vyráželi zase na jiné místo. Na cestách jsme zažili spoustu příhod (převážně veselých) a děkujeme andělům strážným za to, že jsme vždycky v pořádku dojeli tam i zpět. Na konci léta jsme pořídili kameru pro natáčení klipů do TV a hned za pár dní jsme ji poprvé vyzkoušeli při tvorbě videoklipu k naší písničce ,,Báječné léto" v nádherném prostředí Mariánského lomu u Mikulova, kde to připomíná krajinu v Chorvatsku. Všechno se podařilo a klip jsme začátkem měsíce října zveřejnili na internetu. Byl rovněž nasazen do vysílání TV Senzi. Je neuvěřitelné jak ten rok rychle utekl a už je tady další. Znovu máme nové plány a vize, co bychom letos chtěli zvládnout. Myslíme, že je určitě na co se těšit. Závěrem chceme poděkovat všem našim příznivcům za velkou podporu a těm kterým jsme hráli za pozvání. Těšíme se na nová setkání a nové příležitosti. Antonín a Jan Šauerovi  
Dnes byla do Senziparády hudebního kanálu TV Senzi nasazena mezi novinkami naše písnička ,,Báječné léto", ke které jsme si sami také natáčeli videoklip v Mariánském lomu u Mikulova. Necháme se překvapit, jak obstojí v konkurenci dalších 13-ti písniček interpretů a kapel ze Slovenska a Čech. To záleží na Vašich hlasech.
Do naší pokladnice vlastních děl přibyl nový videoklip k písničce Báječné léto, kterou jsme složili teprve nedávno. Natáčení proběhlo v prostředí úžasného lomu u Mariánského mlýna v Mikulově. Díky této nádherné přírodní scenerii a dokonalému počasí vznikl tento klip, jež je k vidění také na TV obrazovce - hudebním kanál TV Senzi (možno naladit na Skylinku). Klip pustíté klinutím na následucící odkaz: www.youtube.com/watch?v=yzouw6FOro8
Na hudební stanici TV Senzi ode dneška můžete vidět videoklip naší vlastní tvorby k písničce taktéž naší vlastní tvorby ,,Vyrytá do břehů". Jde o novou verzi videoklipu, oproti tomu, který máme již na youtube (který znáte). Klip jsme museli přetočit v lepší obrazové kvalitě, vhodné k vysílání v TV, což se podařilo. V této nové verzi videoklipu k písničce ,,Vyrytá do břehů", která pojednává o přírodních a historických krásách města Oslavany, a jeho blízkého okolí, uvidíte spoustu nových záběrů, zejména záběr na ,,Oslavanského permoníka" - sochu mužíka střežící podzemí, která nově stojí na náměstí v Oslavanech.

Dnes začal hudební kanál TV Senzi vysílat také proszřednictvím společnosti Skylink. Je to velký krok vpřed v růstu této stanice plné pěkných písniček, hudebně-zábavných pořadů, videoklipů atd. Naši fanoušci nás tak mohou opět více vidět na televizní obrazovce.

Znovu se ukázalo kolik fanoušků a příznivců naší vlastní tvorby v České republice a na Slovensku máme. Zahlasovali v posledním kole pro písničku ,,Láska neprohrává" s pohádkovým videoklipem tak mohutně, že ji posunuli na úžasné, bronzové 3. místo (z každého pc lze poslat pouze jeden hlas). Děkujeme všem za přízeň a těšíme se na další umístění.
Po téměř roce příprav, ladění a pilování jsme zveřejnili pohádkovou animaci k naší autorské písničce ,,Láska neprohrává". Vzniklo tak originální autorské dílo, kterého si velice ceníme a je ozdobou naší tvorby. Pokud se Vám animace bude líbit, budeme rádi, když ji ukážete svým přátelům, dětem a pomůžete nám tak s jejím šířením. Závěrem děkujeme všem, kteří vznik tohoto díla podpořili! Animaci pustíte kliknutím na následující odkaz: youtu.be/rXv2E5tKDgo
V těchto dnech se dokončují práce na animaci k naší, středověké, pohádkové písničce ,,Láska neprohrává". Dílo je naprosto originálním pohádkovým příběhem, kdy hudba dokonale koresponduje s obrazem. Ještě několik malých úprav a ,,pohádku" publikujeme na internet. Pokud se podaří sladit technické záležitosti, bude k vidění také v TV. Věříme, že potěší malé i velké diváky/posluchače.

Ve čtvrtek 9.3. jsme vydali nové CD s názvem ,,Bránou snů", na kterém se nachází 13 písniček různých žánrů naší vlastní tvorby. Ukázky z tohoto CD si můžete poslechnout v záložce ,,CD nosiče" a zde si také můžete CD v případě zájmu objednat. Cena CD je 199 Kč. Přejeme příjemné chvíle při poslechu CD. Ukázky z CD pustíte kliknutím na následující odkaz: youtu.be/UxSZV3SN8r0

Nové CD, na kterém bude 13 písniček naší vlastní tvorby různých žánrů si můžete rezervovat už nyní a bude tak patřit mezi prvních 100 majitelů. Cena CD - 200 Kč. Rezervace na e-mailu: nazivo-music@seznam.cz

V průběhu příprav nového CD vznikla nad plán ještě písnička se zatím pracovním názvem ,,Mámu svou mám rád". Jde o pomalou baladu s tklivým textem. Její aranžmá je vytvořeno z živě zahraných zvuků a to včetně bicích. Myslíme, že se povedla a že bude ozdobou připravovaného CD.

Písničku vlastní tvorby ,,Věčně žít" věnujeme mistru Karlu Gottovi za jeho celoživotní dílo. Pěkný poslech. Písničku pustíte kliknutím na následující odkaz: youtu.be/ehIGXapQhgU

Nejen lidové písničky ale i jiné žánry v našem podání, jsou nyní zpestřeny hrou na akordeon Roland FR 2. Na tento špičkový nástroj je možné hrát pravou rukou i jiné zvuky, třeba klarinet, saxofon, nebo housle. Levá ruka může zase hrát např.basu či bicí.
Tohle audio-vizuální dílo bylo vytvořeno na zakázku pro Pivovar Padochov s.r.o, podle přání a představ vrchního sládka a majitele Igora Nešpůrka. https://www.pivovarpadochov.cz/ 

Videoklip a grafika: Jan, Vít a Přemysl Šauerovi
 
Videoklip pustíté kliknutím na následující odkaz: youtu.be/c8-4o5oRdRA

Společně s vrchním sládkem jsme vyladili námi složenou rockovou palbu ,,Padochovský ležák", která má říz, jako padochovské pivo. Zbývá ještě natočit klip a celé dílo brzy zveřejníme. Písnička se tím stane hymnou Pivovaru Padochov.

Jeden z našich vážených partnerů - Pivovar Padochov nás oslovil a požádal o složení hymny. Požadavek je, na rychlou rockovou skladbu o Pivovaru Padochov, lahodném pivu a dalších detailech. Ihned jsme se dali do práce a písnička brzy bude. Těšte se!

Pusťte si nový videoklip o městě Oslavany. Je obrazem jeho přírodních krás a historie. Je také vyjádřením nesouhlasu se stavbou přehrady pod sousední obcí Čučice a zatopením jednoho z nejhezčích údolí v naší zemi. Sponzorům děkujeme za podporu! Videoklip pustíte kliknutím na následující odkaz: youtu.be/sg07LTknB5M

Důkaz toho, že naše autorská tvorba je multi-žánrová. Přejeme krásný poslech. :) Písničku pustíte kliknutím na následující odkaz: youtu.be/0ebAVT3uAag

Obrovská podpora našich fanoušků z ČR a SR, poslala v dnešním kole naši autorskou písničku ,,Až půjdeš spát" na zlaté, 1. místo. Srdečně všem děkujeme za podporu!

Díky hlasům našich fanoušků, jsme se umístili na úžasném, druhém místě v Senziparádě TV Senzi, s naší písničkou ,,Až půjdeš spát". Děkujeme všem za podporu!

 
Přátelé, dnes byla do Senziparády TV Senzi nasazena naše písnička ,,Až půjdeš spát". Budeme moc rádi, když ji stejně jako předchozí naše písničky podpoříte svým hlasováním. Jak si písnička ,,Až půjdeš spát" vede, můžete sledovat  v sobotu od 10:00 hod. nebo v neděli v repríze od 16:00 hod. na kanálu TV Senzi. Pokud TV Senzi nepřijímáte, můžete si pustit internetové vysílání na tomhle odkazu: https://www.youtube.com/watch?v=MruTMFfA570
 
Za hlasy děkujeme!
 
Antonín a Jan Šauerovi - kapela Naživo

Dobrý den,

jsme Antonín a Jan Šauerovi - skladatelé, textaři, muzikanti (mezi lidmi známí jako kapela NAŽIVO). Zaměřujeme se hlavně na vlastní tvorbu, která je multi-žánrová. Můžete nás vidět  na TV obrazovce, třeba na hudebním kanálu Muzika Barrandov, či na slovenské TV Senzi - kde prezentujeme právě naši vlastní tvorbu. V těchto dnech dokončujeme další naše hudební dílo a sice skladbu laděnou textem i aranžmá do středověku. Dalo by se možná říct pohádková písnička. Právě slovo ,,pohádková" nabudilo myšlenku této písničce vytvořit videoklip podle textu jejího děje - tedy v podstatě pohádku. Protože však živí herci, kamery, režisér atd. je velice nákladná záležitost, přišel nápad virtuální, kreslené animace. To je záležitost také velmi pěkná, o hodně levnější ale přesto nějaké finance vyžaduje. Právě proto, se nás Vás obracíme s prosbou o sponzorství. Díla se ujme profesionální grafik pan David Winkler (https://winkimotion.cz/).

Co za sponzorství nabízíme?

- umístění Vašeho loga, kontaktu, webu, atd. na konci animace
- umístění Vašeho loga, kontaktu, webu, banneru na náš web
- umístění Vašeho loga, kontaktu, webu, atd. do obalu připravovaného CD, jehož bude tahle písnička součástí (CD vyjde zhruba začátkem roku 2017)
- vysílání animace se pokusíme dohodnout na TV obrazovce kanálu Muzika Barrandov a TV Senzi - i tam mohou diváci vidět Vaše logo.
- NAVRHNĚTE I VY DALŠÍ MOŽNOSTI

Cíle projektu.

Cílem tohoto projektu bude vytvořit povědomí o téhle písničce a tedy i o animaci mezi širokou veřejností jak v ČR tak i v SR. Písničku také nabídneme známým českým režisérům, kteří točí pohádky. Tohle všechno povede k tisícovému počtů zhlédnutí animace na našem kanálu na Youtube.com a tedy tím pádem i k Vaši reklamě.

Poku máte zájem tenhle projekt podpořit, nebo se na cokoliv zeptat, napište nám prosím na e-mail: nazivo-music@seznam.cz Rádi Vám pošleme na ukázku demo písničky, která je základem všeho a také kousek videa pro představu grafického stylu animace.

Se srdečným pozdravem Antonín a Jan Šauerovi - kapela NAŽIVO

Zpříjemněte si volné chvíle, či jízdu v autě poslechem našeho CD ,,Léto je tady", na kterém na Vás čeká třináct autorských písniček z naší dílny - ,,Veselá Morava" , ,,Ještě z dálky zamávám" a další... CD si můžete objednat v záložce ,,CD k objednání", kde také najdete veškeré informace o CD a ukázky. Rádi přidáme podpisy a věnování. :)

Po týdnu jsme se v dalším kole Senziparády s obrovskou podporou našich fanoušků, umístili znovu na fantastickém 2. místě s naší písničkou ,,Ještě z dálky zamávám". Máme z toho velkou radost. Děkujeme všem za hlasy!

Díky obrovské podpoře našich fanoušků, jsme se v dnešním kole Senziparády TV Senzi a Muzika Barrandov umístili s naší písničkou ,,Ještě z dálky zamávám" na senzačním 2. místě. Je to velký úspěch, ze kterého máme nesmírnou radost. Srdečně děkujeme všem za podporu!

Písničku pustíte kliknutím na následující odkaz: youtu.be/CmqDKPSssfw

Po týdnu se opět zopakoval úspěch a náš fanklub poslal písničku ,,Ještě z dálky zamávám" na senzační 2. místo. Srdečně děkujeme všem za hlasy! Kromě toho se poprvé losoval jeden hlasující, který získal CD. Štěstí se usmálo na paní Evu a bylo čirou náhodou vylosováno naše CD Léto je tady, tak doufáme, že výherkyni udělá radost. :)

Díky obrovskému počtu hlasů našich příznivců, se naše autorská písnička ,,Ještě z dálky zamávám", ke které jsme nahrávali videoklip na nádržích Nové Mlýny umístila na úžasném, stříbrném - 2. místě. Máme z toho velkou radost. Děkujeme za podporu!

V novém roce začneme úžasnou ale bohužel téměř zapomenutou písničkou Karla Gotta ,,Teď růže k vám jdu krást", kterou jsme nahráli na četné náměty našich fanoušků. V létě bychom k ní chtěli natočit i videoklip, který byste pak mohli vidět v TV. Krásný poslech přeje NAŽIVO. Písničku pustíte kliknutím na následující odkaz: youtu.be/DBOqv5nIMU8

Video pustíte kliknutím na následující odkaz: youtu.be/S7edzlpJK7w

Pro všechny milovníky adventního času tady máme jeden doušek z našeho vánočního CD ,,Kouzla Vánoc" - písničku ,,Už žádný spěch". CD si můžete stále objednat na našich stránkách v sekci CD - prodej. Přejeme pohodový poslech. Ukázky pustíte kliknutím na následující odkaz: youtu.be/Su7rXvI1vs0

Protože se naše písnička ,,Léto je tady" umístila díky hlasování našich fanoušků třikrát po sobě na stupních vítězů v pořadu Senziparáda kanálu Muzika Barrandov a TV Senzi, postoupila tím do tzv. speciálu, který se bude vysílat během vánočních svátků. Děkujeme Všem za podporu!

Ukázky z CD, informace a formulář pro objednání najdete v sekci CD - prodej. Vytvořte si o vánocích tu správnou atmosféru písničkami od kapely Naživo :)

kapela NAŽIVO - titulní strana CD Kouzla Vánoc

Vážení příznivci, přátelé a fanoušci skupiny NAŽIVO, za dveřmi je listopad a po něm se nám nezadržitelně blíží čas vánočních svátků. Čas pohody, rozjímání, rituálů, pečení, dárků a také tematicky laděné hudby, která navodí tu správnou atmosféru. Na jaře letošního roku jsme si řekli, že by bylo pěkné poskládat naše autorské vánoční písničky na jedno originální CD a potěšit jím každého milovníka příjemné muziky. Ihned jsme se dali do díla a od léta na tomhle nosiči vytrvale pracujeme. Šest našich autorských písniček z CD ,,Jiskřivé Vánoce" (někteří z Vás mají doma), které nám v minulosti bylo vydáno při našem dřívějším TV angažmá jsme přezpívali a také vylepšili po zvukové stránce. Další dvě písničky jsou zbrusu nové jak melodií, tak samozřejmě i textem z naší dílny. Na CD, které dostalo název ,,Kouzla Vánoc" na Vás tedy čeká osm našich autorských vánočních písniček. Největší ozdobou je duet ,,Kouzla Vánoc" Jana Šauera se sestrou Lucinkou. Tahle písnička je také znovu nazpívána a ten rok navíc je hlavně na partu Lucinky opravdu znát. Duet ,,Kouzla Vánoc“ byl také jedním z důvodů, proč CD vzniklo. Po jeho loňském zveřejnění se stal totiž oblíbeným a dostali jsme spoustu mailů, ve kterých jste nás prosili právě o jeho vydání na CD. Vaše přání jsme vyplnili letos. Pojďme si teď říci, na jaké písničky se můžete těšit:

 

Je čas vánoční

Jiskřivé Vánoce

Sněží (úplná novinka)

Vánoční sen

Čas zavátých borovic

Vánoce jsou ve dveřích

Už žádný spěch (úplná novinka)

Kouzla Vánoc (novinka na CD)

 

Nyní je CD ve stádiu posledních úprav. Audio ukázky k poslechu zveřejníme cca během 14 dní. Už nyní si ale můžete tento nosič objednat a být taky mezi prvními, kdo jej bude vlastnit. Cena CD činí 180 Kč, nebo 6,7 euro (+ poštovné). Rozesílat budeme zhruba od půlky měsíce listopadu až do konce prosince (samozřejmě i v průběhu celého roku). Vynasnažíme se, aby každý měl CD doma co nejdříve a mohlo mu dělat radost. Pokud si lámete hlavu nad dárkem pro svoje blízké, je tohle CD určitě zajímavá volba. Objednávky přijímáme už nyní a to prostřednictvím e-mailu: nazivo-music@seznam.cz Do e-mailu nezapomeňte uvést svoje jméno a adresu pro doručení a to včetně háčků a čárek. Do předmětu e-mailu napište prosím: OBJEDNÁVKA CD KOUZLA VÁNOC. Pokud máte zájem o podpisy, nebo věnování, napište nám to. :)

Antonín a Jan Šauerovi      

Dnes v 10:00 hod. byl odpočítáváním minuty slavnostně spuštěn nový, hudební kanál Muzika Barrandov. Tisíce lidí po celé ČR i SK si okamžitě přeladili své přijímače a zpestřili si novým kanálem svoji paletu stanic. Kanál startoval pořadem Senziparáda, kde týden co týden soutěží vždy 15 písniček a 5 novinek. V tomto kole fanoušci a diváci naposledy hlasovali i pro naši písničku ,,Tak nám štěstí přej". Hlasů se muselo sejít víc než moc, protože už po třetí za sebou zajistili této písničce zlaté 1. místo. Písnička ,,Tak nám štěstí přej", má tímto zajištěný postup do prosincového speciálu. Znovu a zas, děkujeme srdečně všem, za zaslané hlasy! Budeme se snažit co nejdříve zařadit do této hitparády další naši písničku. Přidáváme odkaz na oficiální stránky kanálu MUZIKA BARRANDOV, kde můžete zjistit program, pustit si archív, nebo si třeba objednat písničku na přání. 

 

5. září v 10:00 hod. odstartuje vysílání nový,  hudební kanál televize Barrandov ,,MUZIKA BARRANDOV". Jde o sesterský kanál TV Senzi. Divákům nabídne českou i slovenskou lidovou muziku, country, osvědčené hity, evergreeny, autorskou tvorbu kapel a mnoho dalšího. Uvidíte zde i nás, kapelu NAŽIVO. Připravený je bohatý program včetně oblíbené ,,Otto Weiter show", nebo hudebně-zábavného pořadu ,,Zahoď starosti". Tento nový kanál bude disponovat obrovským pokrytím ČR i SK 92%. Více informací o příjmu tohoto kanálu a další zajímavosti můžete zjistit na tomto odkazu: www.mediar.cz/nova-televize-barrandov-muzika-startuje-5-zari/ 

29.8.2015 - Zlaté místo v hitparádě Senziparáda

Je to neuvěřitelné ale písničku ,,Tak nám štěstí přej" poslali naši fanoušci a příznivci svými hlasy znovu na senzační 1. místo. Je to pro nás ta největší odměna, vidět jak se naší muzice daří. Tím, že se tahle skladba umístila několikrát za sebou na stupních vítězů, postupuje do tzv. speciálu, který bude v měsíci prosinci.  Všem srdečně děkujeme!

22.8.2015 - Zlaté místo v pořadu Senziparáda

Po týdnu od stříbrného umístění, jsme se umístili tentokrát ještě úžasněji - je to 1.místo pro naši autorskou písničku  ,,Tak nám štěstí přej". Zásluhu na tomto velkém úspěchu mají především naši úžasní fanoušci z České Republiky i Slovenska, kteří pro nás pravidelně hlasují v hitparádě Senziparáda televize JOJ - kanálu Senzi. Všem srdečně děkujeme!

14.8.2015 - Stříbrné místo v pořadu Senziparáda

Po týdnu od zlatého umístění jsme opět díky našim fanouškům bodovali s písničkou ,,Tak nám štěstí přej" v hitparádě TV Senzi. Tentokrát je to úžasné, stříbrné, druhé místo. Je to znovu velký úspěch a srdečně děkujeme všem za podporu. Pokud se v následujícím kole umístí tahle skladba do třetího místa, postupuje do speciálu, stejně jako dříve naše skladba Veselá Morava.

8.8.2015 - Zlaté místo v pořadu Senziparáda

Díky obrovské podpoře našich fanoušků z České republiky i Slovenska, se nám podařilo s autorskou písničkou ,,Tak nám štěstí přej" obsadit hvězdné 1. místo v hitparádě TV JOJ - hudebního kanálu Senzi.

Srdečně všem děkujeme za hlasy. Máme z tohoto úspěchu velkou radost. :)

23.6.2015 - Premiéra pořadu ,,Zahoď starosti" s kapelou NAŽIVO na TV Senzi

Celý týden můžete sledovat tento hudebně zábavný pořad plný zajímavostí a písniček. Dozvíte se spoustu informací ze soukromého i profesního života. Vysílání je v různých časech - viz. plakát. 

Nenechejte si to ujít! 

Kapela NAŽIVO v pořadu ,,Zahoď starosti" na TV Senzi

 

20. květen 2015 - natáčení hudebně zábavného pořadu TV Senzi ,,Zahoď starosti"

Dlouho jsme si tuhle záležitost schovávali jako překvapení pro naše fanoušky a diváky TV Senzi, ale teď už to můžeme prozradit. Přijali jsme pozvání našich přátel Otto Weitera a Andreji Fischer a natočili hudebně zábavný pořad ,,Zahoď starosti". Myslíme, že to stalo za to! Výborná atmosféra, zajímavé otázky a také spousta našich písniček. Jako třešničku na dortu jsme ještě navzdory špatnému počasí stihli natočit videoklip k naší písničce ,,Léto je tady" z našeho stejnojmenného CD, na který se rovněž můžete těšit. Ottovi i Andrejce děkujeme za pozvání, příjemně strávené chvíle a pestré pohoštění. Rovněž tak děkujeme kameramanům za dobře odvedenou práci. Těšíme se na další setkání!

 

2. květen 2015 - 1. místo v Senziparádě

Do měsíce května jsme vstoupili zlatou medailí s písničkou ,,Veselá Morava". Vzhledem k tomu, že se tato naše skladba umístila 3x po sobě na 1. místě, postoupila tím do finále. Je to opravdu velký úspěch, ze kterého máme nesmírnou radost. Všem, kteří pro tuhle písničku hlasovali, děkujeme! Nyní dostane prostor jiná naše písnička.

30. duben 2015 - pálení čarodějnic s NAŽIVO v Restauraci u Prátů

Poslední dubnový den jsme vystoupily v našem domácím městě Oslavany a ve spolupráci s Restaurací u Prátů jsme návštěvníkům podle následné odezvy připravili pěkný večer. Navzdory počasí, které sem tam spustilo drobný deštík, se akce podařila a návštěvníci odcházeli s úsměvem. Nejmenším dětem se domů ale nechtělo a tak odchod některých z nich doprovázely naproti tomu smutné oči a občas i slzy. Není se čemu divit, když pro ně pro celé odpoledne až do tmy byly přichystány soutěže a hry o velice krásné ceny. Dětem se také líbil náš nový laserový efekt a tak se většina z nich snažila chytit do rukou po zemi pohybující se tečky a obrazce. Vypadalo to komicky, ale barvy byly opravdu lákavé, a kdo by si nechtěl odnést alespoň jednu ,,tečku" domů. Zatímco si děti hráli a o zábavu měli postaráno, rodiče si mohli vychutnat některé z vynikajících jídel šéfkuchaře Radima Práta a tyto zapít třeba některým ze třech druhů točeného piva, či míchanými nápoji. Děkujeme všem za hojnou účast a čarodějnickou atmosféru! Video z této akce najdete v sekci video ukázky.

25. duben 2015 - 1.místo v Senziparádě TV JOJ - kanál Senzi

Protože už je to třetí zlatá medaile, dochází nám slov. :) Je to až neuvěřitelné, že se naše ,,Veselá Morava" tak moc líbí. Díky, opravdu velké díky všem za hlasy!  Veselou Moravu si můžete pustit v sekci ,,Ukázky - vlastní tvorba".

18. duben 2015 - 1. místo v Senziparádě TV JOJ - kanál Senzi

Naše autorská písnička ,,Veselá Morava" znovu obsadila 1.místo v hitparádě TV Senzi. Tak velký úspěch jsme opravdu znovu nečekali a nezbývá než děkovat všem, kteří pro nás hlasují. 

4. duben 2015 - 1. místo v Senziparádě TV JOJ - kanál Senzi

V sobotu o velikonočních svátcích nás ohromilo umístění naší vlastní písničky ,,Veselá Morava" v Senziparádě TV Senzi. Zlaté místo jsme vůbec nečekali a tak nás to velice potěšilo. Děkujeme srdečně všem našim fanouškům a příznivcům za hlasy, které nám posíláte!

15. březen 2015 - 1. místo v hitparádě ,,top 10" rádia Čas

Díky obrovskému množství hlasů od našich příznivců a posluchačů rádia Čas, jsme se umístili s písničkou ,,Jak roky nám vládnou" na zlatém, prvním místě. Pro tuhle písničku to bylo premiérové kolo, a tak se nesmazatelně zapíše. Máme velkou radost, děkujeme všem za hlasy a budeme rádi za podporu i v dalších kolech této hitparády.

Březen 2015 - v hitparádě rádia Čas je nasazena naše písnička ,,Jak roky nám vládnou"

Od neděle 8.3. dostává tahle naše písnička možnost prezentovat se v prestižní hitparádě oblíbeného country rádia Čas. Jaké pozice bude obsazovat, záleží jen a jen na hlasování našich fanoušků, příznivců country muziky a posluchačů rádia Čas. Více v sekci ,,Hlasujete pro nás".  

Děkujeme za hlasy! Držme této svižné, veselé a narozeninové písničce palce!

Únor 2015 - na světě je naše nová píseň ,,O moravské zemi"

Tuhle skladbu jsme složili z lásky k rodné Moravě. Je to taková, jak se říká srdeční záležitost. Pro dokreslení textu písně, se v ní střídají fotografie z kouzelných míst, nejčastěji jižní Moravy. Pálava, Můšovská jezera, Mikulov, Novomlýnské nádrže, vinohrady... Máte tak možnost shlédnout krásy tohoto kraje. K písničce bychom rádi v létě natočili videoklip. Můžete se těšit. :)

Leden 2015 - setkání s Liborem Pantůčkem v brněnském hotelu Avanti

Na sobotní narozeninové párty v brněnském hotelu Avanti jsem se potkali se známým imitátorem, komikem a bavičem Liborem Pantůčkem. Jeho vystoupení nemělo chybu - ještě teď se smějeme. :D On i my jsme byli oslavencův dárek. Bylo nám nesmírnou ctí se vyfotit s tímhle profíkem a doufáme, že tahle společná fotka není poslední. :) Dohodli jsme se totiž na spolupráci, tak se můžete těšit až spolu snad brzy vystoupíme. Několik imitací a vtipů jsme pro Vás sestřihali do krátkého videa, které si můžete pustit pod článkem.                   

Vánoce 2014

Přejeme všem kouzelné Vánoce plné štěstí a pohody. Pro potěšení přidáváme naši autorskou skladbu ,,Vánoce jsou ve dveřích".

prosinec 2014 - Vánoční dárek

Dlouho očekávaný videoklip k písničce ,,Kouzla Vánoc" je tady!

Všechno jsme si nahráli a natočili vlastními prostředky. Bylo to ale mimořádně obtížné. V průběhu natáčení nám nejprve zkolabovala kamera  a po stažení dat do PC odešel neočekávaně pevný disk. Přesto všechno se podařilo ale vykouzlit tohle dílo. :) Zpívá Jan Šauer se svou teprve pětiletou sestrou Lucinkou. Nahráno v sále sokolovny Padochov. Děkujeme panu M. Růžovi za umožnění uskutečnit tuhle akci.

 

Krásnou podívanou přeje NAŽIVO - A. J. Šauerovi a Lucinka

 

říjen 2014- Složili jsem český text k německému hitu ,,Ein stern"

V měsíci říjnu jsme na internetu slyšeli část zahraničního pořadu, kde vystupoval známý dirigent a velký hudebník Andre Rieu. V tomto pořadu zazněla skladba ,,Ein stern", kterou zpívá zpěvák DJ Oetzi. Protože se nám moc líbila, rozhodli jsme se k ní složit český text a nahrát ji ve vlastním aranžmá. Jak se nám to povedlo si můžete poslechnout ve videu pod tímto odstavcem.

 

září 2014 - Spolupráce s TV Senzi

Všem hudebním přátelům, fanynkám i fanouškům, prostě všem, kteří mají rádi NAŽIVO s radostí oznamujeme, že nás konečně můžete znovu vidět na obrazovce. Na začátku léta jsme natočili šest klipů k písničkám z našeho nového CD ,,Léto je tady" ve spolupráci se Slovenskou TV Senzi. Klipy k písničkám ,,Až půjdeš spát" a ,,Tak nám štěstí přej" jsou natočené v prostorách Oslavanského zámku. Třetí ,,Los" je natočený v Zámecké restauraci Oslavany. Čtvrtý klip je k písničce, která je laděná do námořnického stylu ,,Ještě z dálky zamávám" natočený v úžasné krajině nádrží Nové mlýny. Čtvrtý je ke skladbě Veselá Morava a je natočený u vinného sklípku rodiny Pešů v dědině Přítluky. A poslední šestý videoklip ke známé slovenské skladbě ,,Učitěl´ka tanca" je  pro pobavení - takové, dalo by se říct estrádní číslo. 

Pěknou podívanou přeje skupina NAŽIVO.

červenec, srpen 2014

Protože se naše tvorba neustále rozšiřuje o nové skladby a protože Vám chceme naší hudbou i nadále přinášet radost, s podporou sponzorů jsme v měsíci červenci vydali nové CD s názvem - ,,Léto je tady“. Abyste nás mohli stále sledovat, navázali jsme v průběhu léta spolupráci se Slovenskou televizí JOJ - kanálem Senzi. Podařilo se nám tak nahrát po pěkných místech Moravy videoklipy ke 4 skladbám z nového CD, které budou k vidění na obrazovce TV Senzi v průběhu měsíce září. Ukázky z nového CD si můžete poslechnout v záložce ,,CD“, popřípadě ,,audio ukázky“