Vlastní tvorba

Za dobu naší hudební činnosti, jsme složili více než 60 písniček různých žánrů a většinu z nich také nahráli v našem domácím studiu. Jsou mezi nimi country skladby, taneční hudba, lidovky, balady, rock, ale třeba i speciality jako svatební písnička, nebo celé album vánočních písniček. Zde si můžete poslechnout některé z nich a přečíst si o nich, jak vznikaly a také nějakou tu zajímavost. Spoustu z těchto písniček jsme vydali na CD, či DVD, které si můžete objednat zde. 

Rosemarie

Jen mě sváděj

Zas píšeš sedmičku (narozeninová)

Hlasy přátelství

Zazvoním ti rolničkou

Báječné léto


Láska neprohrává

Tohle originální hudebně-pohádkové dílo vznikalo téměř rok. První byla na světě samotná písnička ,,Láska neprohrává", nesoucí se svým motivem i aranžmá v historickém, řekněme středověkém stylu. Myšlenka vytvořit k této skladbě animaci, která by její příběh doplňovala a vykreslovala přišla záhy. Oslovili jsme tedy několik grafiků a jeden z nich konkrétně pan David Winkler se práce ujal. Po dlouhých konzultacích a sdělování představ se za necelý rok zrodila tahle animace.

Věčně žít


Písničku ,,Věčně žít" jsme věnovali mistru Karlu Gottovi za jeho celoživotní dílo. 

Vyrytá do břehů


Je country ,,poslechovka" o přírodních a historických krásách města Oslavany a jeho blízkém okolí. Jak už napovídá název, hlavním motivem písničky je řeka Oslava, která tímto malebným údolím obloukem protéká a svým proudem se vryla do břehů. Rovněž tak historie tohoto města je do břehů vyrytá a to hodně hluboko díky těžbě černého uhlí (první místo na Moravě). Snad největším historickým skvostem tohoto města je zámek - v minulosti klášter, jeho vysoká věž ční vysoko nad řekou, jak se ostatně zpívá v této písni. Zámek je dnes prakticky celý opravený, včetně parku, a je tak centrem kulturního dění a odpočinku. Ač jsou Oslavany jen menším městem, o to krásněji zde a v jeho okolí je. Druhá sloka písničky je pak věnovaná údolí pod sousední obcí Čučice, jako protest proti plánované výstavbě přehrady (vodní dílo Čučice) a jeho zatopení. Tohle údolí patří bezesporu k nejkrásnějším v naší zemi a je proto od nepaměti oblíbeno mezi trampy, osadníky, vandráky a milovníky přírody. O tomhle všem pojednává tahle naše písnička. Tak pěkný poslech i podívanou :)

Dám ti prstýnek, ty dáš mi svůj (svatební písnička)


Jedna z našich prvních skladeb. Melodie a text refrénu byl složen před více než deseti lety. Teprve v roce 2013 jsme ji dotextovali, nahráli a byla vydaná na CD ,,Jediná lásko". V roce 2014 jsme její aranžmá upravili - vylepšili a pro velkou oblíbenost se stala součástí našeho nejnovějšího CD ,,Léto je tady", které si můžete objednat zde. Nejednou jsme ji hráli jako sólo novomanželům.

Bránou snů

Rocková balada, kterou jsme ustrojili do šatů, které spolu zdánlivě neladí. Opak je ale pravdou. Došlo k souhře zvuků smyčců se zvuky elektrických kytar. Když se dobře zaposloucháte, uslyšíte v mezihře dokonce i bras. Tohle spojení působí monstrózně a velkolepě. Jak se dílo podařilo, si poslechněte. 

O moravské zemi

Tuhle skladbu jsme složili z lásky k rodné Moravě. Je to taková, jak se říká srdeční záležitost. Pro dokreslení textu písně, se v prezentaci střídají fotografie z kouzelných míst, nejčastěji jižní Moravy. Pálava, Mušovská jezera, Mikulov, Novomlýnské nádrže, vinohrady... Máte tak možnost shlédnout krásy tohoto kraje.

Kouzla Vánoc

Příběh této písničky je opravdu zajímavý. Malá Lucinka Šauerová (sestra Jana Šauera) ráda zpívá a chodí poslouchat do studia, když nahráváme. Někdy v listopadu 2014 projevila zájem nahrát její první písničku. Čas Vánoc se blížil a tak se myšlenka ubírala směrem složit pro ni napoprvé jednoduchou, pomalou písničku s veselým a dětským textem o vánocích. Nápady na sebe nenechaly dlouho čekat a snad během necelého týdne byla složena melodie i text tohoto duetu. Lucinka se rychle obojí naučila a poctivě trénovala. Mezitím jsme nahráli podklad a udělali písničce aranžmá. Následovalo nahrávání zpěvů, které Lucince napoprvé až nepochopitelně dobře šlo. Musíme přiznat, že jsme měli trošku obavy z toho, jak tento projekt dopadne. Byla to sázka do loterie. No uznejte. Postavte šesti leté dítě před mikrofon a řekněte mu, teď zpívej. S tím má problémy i většina dospělých. Na Lucince ale bylo vidět, jak chce mít svoji první písničku a tak se opravdu snažila. To už byl ale začátek prosince a my jsme si říkali, že by bylo pěkné nahrát k této písničce i videoklip. Na TV Senzi a Muzika Barrandov, kde vystupujeme už bylo na nahrávání pozdě, protože materiál už by se nestačil do Vánoc zpracovat. Museli jsme to tedy vzít do rukou sami a podařilo se nám amatérsky nahrát, podle hodnocení fanoušků pěkný videoklip. Podívat se na něj můžete zde. V roce 2015 jsme plánovali vydat vánoční CD, na kterém by byly naše autorské písničky. Povedlo se nám to a nosič dostal název právě podle duetu ,,Kouzla Vánoc", který je jeho ozdobou. Ještě před jeho vydáním však Lucinka přezpívala svůj part - prý aby bylo slyšet jak se za ten rok zlepšila :) Zásluhou Otto Weitera jeho manželky Andrei Fischer a samozřejmě také mistra obrazu Jana ze společnosti JBS Production se podařilo nahrát nový videoklip pro TV Senzi a Muzika Barrandov. Přejeme pěknou podívanou. Napsal Jan Šauer

Jak roky nám vládnou

Jde o veselou, taneční skladbu s textem o stárnutí. Spojení veselá a stárnutí zní sice zvláštně, ale je to tak. Byla vymyšlena jako narozeninová, optimistická písnička pro muže. 

Los

Písnička se zatím nejkratším názvem z naší sbírky. Je to veselá melodie, doplněna sranda-textem o výhře milionu korun na stíracím losu. Občas se nás lidé ptají, zda jsme ten ,,milión" skutečně vyhráli. Ne, zatím bohužel ne. Je to všechno výplod fantazie a tak trošku hraní si s textem. Klip je natočen ve spolupráci s TV Senzi v Zámecké restauraci Oslavany. Tuhle písničku najdete na CD Léto je tady, které je k objednání zde.

Veselá Morava

Veselá Morava je zatím naše jediná autorská polka. Složena byla z části již zhruba kolem roku 2004. Teprve v minulých letech jsme ji dotextovali, nahráli a vydali na CD. Byla vymyšlená, jako moravská hymna a jestli je skutečně veselá, posuďte sami. Těší se velké oblibě a v hitparádách se umísťuje na krásných místech - dělá nám velkou radost. Videoklip byl natočen ve spolupráci s TV Senzi u rodinného sklípku Pešů v dědině Přítluky. Písnička je součástí CD Léto je tady, které si můžete zakoupit zde.

Tak nám štěstí přej

Tahle taneční písnička patří k našim novějším. Dá se chápat i jako svatební, protože se v ní zpívá v refrénu také o ,,bílých šatech". Videoklip byl natočen ve spolupráci s TV Senzi na zámeckém nádvoří v Oslavanech. Skladba je součástí CD ,,Léto je tady", které je k objednání zde

Až půjdeš spát

Jedná se o tango se zamilovaným a zasněným textem. Tahle písnička na své vydání čekala také poměrně dlouho a dočkala se ho na CD ,,Léto je tady", které si můžete u nás objednat zde. Videoklip byl opět natočen ve spolupráci s TV Senzi v prostředí zámku Oslavany.

Ještě z dálky zamávám

Jak již napovídá název, písnička je plná loučení. Text má námořnický motiv a je právě o loučení se námořníka se svou dívkou, která na něho celý rok bude čekat, než se znovu vrátí z daleké plavby. Loučení tedy doprovází dívčí slzy, ale námořník jí slibuje, a ještě z dálky jí mává a volá, že se vrátí. Je to jedna z našich novějších skladeb, kterou najdete na CD Léto je tady - k objednání zde.

Osado má

Další z našich už dříve složených písniček, tentokrát ve stylu country. Melodie a text refrénu ,,ležel v šuplíku" dlouho let, až do roku 2013, kdy jsme písničce dotextovali sloky, nahráli ji a následně byla vydaná na CD Písničku s námi zpívej. Posluchači brněnského rádia Čas ji znají z hitparády TOP 10, kde se několik měsíců umisťovala na krásných pozicích. O čem se v téhle písničce zpívá, vypovídá její název. 

Loukou uháním

I když nejsme country skupina, máme country hudbu rádi a tak čas od času složíme písničku v tomto stylu. Text této skladby je o nerozlučném přátelství člověka a koně. Není nic hezčího, než uhánět loukou, slyšet zvonit podkovy a mít vítr v zádech...